REZULTATE FOTBAL ANGLIA ieri: Crystal Palace vs Manchester City 0-2

Manchester City a invins, ieri sâmbătă 19 octombrie, cu scorul de 2-0, echipa Crystal Palace, în etapa a noua din Premier League.

În urma acestui rezultat, "cetățenii" lui Manchester City au revenit pe poziția a doua in clasamentul Premier League (la doar cinci puncte în spatele lui Liverpool).

Primul gol al partidei meciului Crystal Palace vs Manchester City a fost marcat, în minutul 39, de Gabriel Jesus, care a înscris după ce a interceptat balonul de la Bernardo Silva și l-a trimis în poarta lui Hennessey.

Silva a marcat două minute mai târziu, pentru 2-0, cu ajutorul pasei lui Raheem Sterling.
rezultate fotbal anglia isthmian premier league

Echipe meci Crystal Palace vs Manchester City

Crystal Palace: Hennessey – Ward, Cahill, Tomkins (Dann 83), van Aanholt – Milivojevic (Benteke 76) – Zaha, Kouyate, McArthur, Schlupp (Townsend 55) – Ayew

Manchester City: Ederson – Mendy, Fernandinho, Cancelo – Rodri – Silva (Stones 79), De Bruyne (Foden 90+1), Gundogan, Silva – Sterling, Gabriel Jesus

În următoarea etapă din Premier League, Manchester City va înfrunta Aston Villa, iar echipa Crystal Palace se va duela cu Arsenal.

Manchester United și Liverpool se întâlnesc duminică 20 octombrie, de la ora 18:30, în derbiul etapei.